32W obecnych czasach główną myślą wielu kobiet jest kariera, pieniądze czy wymarzony facet.
W takiej sytuacji okazuje się, że nie mają one zbyt wielu czasu na inne istotne sprawy w ich życiu. Zabiegane, wiecznie wiszące na słuchawce telefonu komórkowego zapominają o sobie samych i o swym zdrowiu. Utarło się powiedzenie, że nowoczesna kobieta nie ma czasu na właściwą dbałość o samą siebie. Zamiast podejmować wysiłki – w celu poprawiania kondycji własnego
ciała – ograniczają się do wizyty u kosmetyczki, której zadaniem jest zamaskowanie mankamentów urody. Tradycyjne podejście do dbałości o własną sylwetkę chcą zastąpić różnego rodzaju dietami cud oraz preparatami farmakologicznymi, które rzekomo poprawią ich sylwetkę. Czy jednak tego typu zabiegi są w pełni skuteczne? Czy nie warto spróbować czegoś innego?
Nowoczesna kobieta staje obecnie przed wyborem: albo sięgnie po nowoczesne środki, mające o nią zadbać, albo podejmie wysiłek fizyczny, zwany sportem. Od dawna wiadomo, że sport to zdrowie. Nie chodzi tu tylko o kwestię ładnej figury, choć to również jest ważne. Sport jest lekiem na stres, na otyłość. Jest on również sposobem na relaks oraz pewną formą rozładowania negatywnych emocji, które gromadzą się w człowieku.
Zbawiennego działania sportu na życie współczesnej kobiety nie jest w stanie zastąpić wizyta u kosmetyczki czy środki farmakologiczne. Mimo zatem braku czasu, braku chęci warto zastanowić się nad podjęciem pewnego wysiłku, który już od samego początku będzie przynosił pozytywne owoce. Nie można, zatem stwierdzić, że nowoczesna kobieta nie jest w stanie uczyć sportu jednym z ważniejszych elementów własnego życia. Joga jest nowoczesnym sposobem na sport. Zaczerpnięta jest ze wschodnich kultur i robi prawdziwą furorę . kobiety coraz częściej zamiast aerobiku czy basenu wolą wybrać się na jogę gdyż są to nie tylko ćwiczenia, ale i sposób na życie. Styl życia, którym się człowiek kieruje. Bardzo często osoby ćwiczące jogę są wegetarianami gdyż wyznają taką właśnie filozofię życiową. Nie uważam, aby ta filozofia była zła, lecz nie wiem czy potrafiłabym być aż tak zdeterminowana do działania. Joga pozwala się odprężyć a przy tym wykonywać skomplikowane figury pozwalające na wyćwiczenie poszczególnych elementów ciała. Joga jest szczególnie popularna w showbiznesie gdyż wspaniale wspomaga walkę ze stresem. Rozpoczęcie seansu polega na całkowitym wyciszeniu, odrzuceniu wszystkich myśli i skupieniu się po kolei na poszczególnych częściach ciała. Takie odprężenie pozwala do przejścia na kolejny etap, jakim są ćwiczenia. W jodze nie jest ważna szybkość, lecz dokładność ćwiczeń. Zaczyna się od prostych które większości nie sprawiają trudności a delikatnie rozciągają mięśnie, na kolejnych etapach przechodzi się do coraz to trudniejszych figur których wykonanie osoby nie rozciągniętej bez treningu jest po prostu ni możliwe. Po seansie jogi jesteśmy niesamowicie wypoczęci mimo znacznego wysiłku. I to na tym właśnie polega magia jogi, wykonujesz ćwiczenia skomplikowane, rozwijające twoje ciało a tak naprawdę nie męczysz się.