12Dużo kobiet, zapisując się na zajęcia aerobicu sądzi, że będzie musiała zmusić się do morderczych ćwiczeń ponad siły, by stracić kilka kalorii. Wydaje mi się, że nie mają racji. Zapisując się na takie zajęcia możemy zdecydować czy chcemy zapisać się do grupy początkującej czy zaawansowanej, które różnią się jedynie intensywnością wykonywanych ćwiczeń. W grupie zaawansowanej będziemy musiały dużo szybciej się poruszać, by nie zostawać w tyle. Jakie są dobre cechy aerobicu? Nie da się ukryć, że podczas godzinki ćwiczeń na zajęciach aerobicu tracimy około pięćset pięćdziesiąt kalorii, a w przypadku aerobicu wodnego prawie sześćset. Teraz nasuwa się pytanie który rodzaj aerobicu wybrać: zwyczajny czy wodny? Ja w okresie wakacyjnym proponowałabym drugi rodzaj, ponieważ są to ćwiczenia z wodą, a w wysokich temperaturach na wakacjach byłyby one zwyczajniej przyjemniejsze. Lepiej jest w końcu ćwiczyć pod wodą niż pocić się u upał na ciasnej sal gimnastycznej, prawda? Przejdźmy jednak do kosztów takich przyjemności. Cena takich zajęć odbywających się dwa razy w tygodniu miesięcznie kosztuje w przedziale od osiemdziesięciu do stu złotych w zależności w jakim klubie chcemy ćwiczyć. Niemniej zachęcam do aerobicu, bo uważam, iż jest doskonałym na sprawdzenie samej siebie, swoich możliwości i zrzucenie kilku niepotrzebnych fałdek na brzuchu. Jeśli boisz się sama wybrać na takie zajęcia, to może spróbuj namówić koleżankę.
Sport jest jedną z form rehabilitacji i nie tylko. Dzieci, które mają różnego rodzaju upośledzenia mogą ze skutecznością je korygować w trakcie uprawiania różnego rodzaju sportu. Szczególnie basen i jazda konna mają zbawienny wpływ na organizm takiego dziecka. Nawet w życiu zdrowego człowieka sport ma ogromne znaczenie. Człowiek powinien uprawiać sport gdyż wspomaga on krążenie, przez co poprawia pracę serca. Sport kształtuje różne części ciała. Wspomaga rozwój mięśni a pływanie znacznie poprawia wydolność płuc co jest naprawdę ważnym elementem w zdrowiu człowieka. Szczególnie młodzież powinna regularnie uprawiać sport gdyż jest on naprawdę istotny w dobrym rozwoju organizmu człowieka. Im lepsza sprawność ruchowa tym lepiej człowiek wygląda i znacznie lepiej czuje się w swoim ciele. Jeżeli człowieka wysportowanego dopadnie przeziębienie to znacznie lepiej radzi on sobie z wyjściem z choroby. Kobiety wysportowane mają znacznie łatwiejszy poród i lepiej czują się w czasie ciąży. Jak widać sport jest bardzo istotny w życiu każdego człowieka. Każda matka powinna dopilnować, aby jej dziecko uprawiało jakikolwiek sport. W rozwoju dzieci i młodzieży sport jest wyjątkowo istotny. Rozwój kości może powodować różnego typu skrzywienia i właśnie do ich korekcji potrzebny jest sport. Sport w życiu człowieka powinien być od zawsze. Jeżeli wejdzie on w krew od najmłodszych lat to pozostanie z człowiekiem na całe życie.

32W obecnych czasach główną myślą wielu kobiet jest kariera, pieniądze czy wymarzony facet.
W takiej sytuacji okazuje się, że nie mają one zbyt wielu czasu na inne istotne sprawy w ich życiu. Zabiegane, wiecznie wiszące na słuchawce telefonu komórkowego zapominają o sobie samych i o swym zdrowiu. Utarło się powiedzenie, że nowoczesna kobieta nie ma czasu na właściwą dbałość o samą siebie. Zamiast podejmować wysiłki – w celu poprawiania kondycji własnego
ciała – ograniczają się do wizyty u kosmetyczki, której zadaniem jest zamaskowanie mankamentów urody. Tradycyjne podejście do dbałości o własną sylwetkę chcą zastąpić różnego rodzaju dietami cud oraz preparatami farmakologicznymi, które rzekomo poprawią ich sylwetkę. Czy jednak tego typu zabiegi są w pełni skuteczne? Czy nie warto spróbować czegoś innego?
Nowoczesna kobieta staje obecnie przed wyborem: albo sięgnie po nowoczesne środki, mające o nią zadbać, albo podejmie wysiłek fizyczny, zwany sportem. Od dawna wiadomo, że sport to zdrowie. Nie chodzi tu tylko o kwestię ładnej figury, choć to również jest ważne. Sport jest lekiem na stres, na otyłość. Jest on również sposobem na relaks oraz pewną formą rozładowania negatywnych emocji, które gromadzą się w człowieku.
Zbawiennego działania sportu na życie współczesnej kobiety nie jest w stanie zastąpić wizyta u kosmetyczki czy środki farmakologiczne. Mimo zatem braku czasu, braku chęci warto zastanowić się nad podjęciem pewnego wysiłku, który już od samego początku będzie przynosił pozytywne owoce. Nie można, zatem stwierdzić, że nowoczesna kobieta nie jest w stanie uczyć sportu jednym z ważniejszych elementów własnego życia. Joga jest nowoczesnym sposobem na sport. Zaczerpnięta jest ze wschodnich kultur i robi prawdziwą furorę . kobiety coraz częściej zamiast aerobiku czy basenu wolą wybrać się na jogę gdyż są to nie tylko ćwiczenia, ale i sposób na życie. Styl życia, którym się człowiek kieruje. Bardzo często osoby ćwiczące jogę są wegetarianami gdyż wyznają taką właśnie filozofię życiową. Nie uważam, aby ta filozofia była zła, lecz nie wiem czy potrafiłabym być aż tak zdeterminowana do działania. Joga pozwala się odprężyć a przy tym wykonywać skomplikowane figury pozwalające na wyćwiczenie poszczególnych elementów ciała. Joga jest szczególnie popularna w showbiznesie gdyż wspaniale wspomaga walkę ze stresem. Rozpoczęcie seansu polega na całkowitym wyciszeniu, odrzuceniu wszystkich myśli i skupieniu się po kolei na poszczególnych częściach ciała. Takie odprężenie pozwala do przejścia na kolejny etap, jakim są ćwiczenia. W jodze nie jest ważna szybkość, lecz dokładność ćwiczeń. Zaczyna się od prostych które większości nie sprawiają trudności a delikatnie rozciągają mięśnie, na kolejnych etapach przechodzi się do coraz to trudniejszych figur których wykonanie osoby nie rozciągniętej bez treningu jest po prostu ni możliwe. Po seansie jogi jesteśmy niesamowicie wypoczęci mimo znacznego wysiłku. I to na tym właśnie polega magia jogi, wykonujesz ćwiczenia skomplikowane, rozwijające twoje ciało a tak naprawdę nie męczysz się.

13Każdy człowiek potrzebuje indywidualnej diety, którą sam dopasowuje do swojego organizmu i jego potrzeb. Szczególną uwagę należy zwrócić na dietę sportowca, który powinien dobrze się odżywiać. Przy każdym treningu czy to ciężkim czy mniejszym spalamy kalorie. Aby uniknąć utraty wagi musimy co dziennie zaopatrywać nasz organizm w niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ich ilościach.
Sportowiec powinien jeść lekko strawne pożywienie, tak aby przed treningiem nie czuć się zmęczony i ociężały. Po treningu natomiast musimy nadrobić utracone kalorie, ponieważ jedząc mniej w stosunku do utraty możemy tracić siły a przy tym nasze treningi będą nie tylko stratą czasu, ale także powodem różnych chorób.
Ważnym elementem w życiu sportowca jest woda, która zawiera potrzebne nam sole mineralne. Jest ona zdrowa i nie zawiera sztucznych barwników czy innych szkodliwych składników. Nie jest polecane picie soków lub napoi gazowanych, gdyż szkodzą one tylko zdrowiu oraz pogarszają stan fizyczny sportowca.
Jeśli chcemy odżywiać się zdrowo możemy poszukać w internecie różnych przepisów na pyszne potrawy specjalnie dla osób, które uprawiają jakiś sport. Można je samemu przyrządzić. Wystarczy trochę cierpliwości oraz próby, aby przekonać się, że życie sportowca może być pozytywne. Pamiętajmy, że dobra dieta i sport to świetne połączenie i sposób na życie. Sportowiec musi wyjątkowo dbać o swój organizm dlatego właśnie jego dieta musi być naprawdę dobrze dobrana. Jeżeli masz awitaminozę lub po prostu sama stwierdzasz, że brak ci jakiś konkretnych witamin (można posiadać taką wiedzę dzięki uważnemu obserwowaniu organizmu i jego reakcji) możesz uzupełnić swoją dietę w odpowiednie produkty lub też zmienić ją całkowicie. W różnych porach roku organizm człowieka nieco inaczej pracuje i przez to również potrzebuje nieco innych witamin aby odpowiednio pracować. Witaminy i woda to źródło piękna i młodości dlatego nie możesz o nich zapominać. Różnego rodzaju suplementy diety pozwalają uzupełnić we wszelkiego rodzaju sposobach żywienia witaminy oraz związki potrzebne w konkretnym okresie dla organizmu. Lecz oprócz suplementów diety możesz po prostu pokolorować swoją dietę bukietami warzyw i owoców które dostarczają przecież do organizmu wiele zdrowych związków. Ważne jest to by warzywa i owoce były świeże gdyż wtedy mają w sobie najwięcej zdrowia. Warto jest zorientować się w różnego typu książkach na temat diet jakie owoce i warzywa zawierają związki potrzebne do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Dzięki takiej Widzy z pewnością ułożysz dla siebie pełnowartościową dietę i dzięki temu będziesz cieszyła się pięknem i młodością skóry, włosów i paznokci przez długie lata, a także nie będziesz mogła narzekać na zdrowie. Warto czasami także uzupełnienie diety w witaminy skonsultować z lekarzem, który pomoże ci zdecydować, jakich związków może brakować dla twojego organizmu.

42Jazda konna jest jednym z najstarszych i najbardziej szanowanych sportów. Przez wieki, dzięki wyścigom konnym ludzie tracili lub zyskiwali fortuny. Sport ten nie jest jedynie tylko sposobem na zarobienie pieniędzy. Obecnie w Polsce posiadamy dużo stadnin koni, w których możemy zapisać się na zajęcia nauki jeździectwa czy przejażdżki. Dumni hodowcy tworzą coraz nowsze mieszanki ras koni. Co jednak może mieć z tego przeciętna Polka? Jazda konna jest doskonałym sposobem, by aktywnie spędzać czas spotykając się jednocześnie ze znajomymi i zadbać o swoje zdrowie. Podczas godzinnej jazdy nasz organizm spala około sześciuset pięćdziesięciu kalorii- ciastko czekoladowe lub pączka. Jazda konna jest również doskonałym sposobem na leczenie chorób nerwowych, ponieważ uspokaja. Nie możemy jednak zapomnieć, że utrzymanie konika w stadninie, opieka lekarska kosztuje wiele pieniędzy, dlatego zanim oskarżymy kogoś o zbyt wysokie opłaty za jazdy, troszkę o tym pomyślmy. Niemniej, każda przyjemność kosztuje. Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że leczenie końmi (hipoterapia) jest doskonałym pomysłem dla matek pracujących z niepełnosprawnymi dziećmi: zarówno umysłowo, jak i fizycznie. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zajęć z końmi należy porozmawiać z lekarzem, ponieważ w dzisiejszych czasach prawie każdy ośrodek sanatoryjny znajduje się blisko stadniny. Odradzam jednak stanowczo konie, jeśli ktoś ma kłopoty z kręgosłupem, ponieważ może to prowadzić do pogłębienia wady. Jak każdy już chyba wie, rolkarstwo stało się jednym z najbardziej lubianych sportów przez młodzież. Popularnym stało się kupowanie dzieciom zestawów rolek z ochraniaczami jako prezenty urodzinowe lub komunijne. Czy jednak jest tak, że sport ten jest zarezerwowany wyłącznie dla dzieci i nastolatków? Odpowiedzią jest: stanowcze NIE! Według jednej z popularnych tabel spalania kalorii godzina jazdy na rolkach powoduje spalenie około czterystu kalorii. To znaczy, że o jedną czwartą kalorii więcej niż spalamy w przypadku godzinnej jazdy na rowerze z prędkością dziesięciu kilometrów na godzinę. Jaki jest więc sens w głodzeniu się, zamęczaniu aerobikiem lub męczącymi ćwiczeniami, jeśli możemy zrzucić niepotrzebne wałeczki tłuszczu w sposób miły i przyjemny? Jeśli chodzi o zakup sprzętu sportowego to z tym również nie ma problemu, bo jest popularnie dostępny prawie wszędzie w atrakcyjnych cenach. Gwarantuję, że każda Pani, w każdym wieku mogłaby znaleźć coś dla siebie. W przypadku początkujących rolkarek proponowałabym jednak nie rezygnować z takich zabezpieczeń jak kask czy ochraniacze na kolana i łokcie, ponieważ może to grozić wypadkiem lub oznacza niepotrzebne ryzyko. Doskonałym miejscem, idealnie nadającym się na rozpoczęcie kariery zawodowego rolkarza jest zwyczajny park miejski lub drobniejsze, rzadko uczęszczane uliczki. Rampę odradzam osobom początkującym, ale osoby poruszające się pewnie na rolkach jak najbardziej powinny chociaż raz spróbować. Nad czym się więc nadmiernie zastanawiać? Zachęcam gorąco do rolkarskich podbojów.