3Białe dłonie były czymś, o co zabiegały królowe i księżniczki. Dowodziły tego, iż kobieta jest majętną i w związku z tym zadbaną damą. I niemalże tak samo jest do dziś. Do dziś piękne i delikatne dłonie są czymś pożądanym przez kobiety, a także przez mężczyzn. Płeć piękna robi więc wszystko co w jej mocy, aby ich ręce pięknie wyglądały. Stosujemy różnego rodzaju kosmetyki, a także już coraz częściej zabiegi mające przywrócić naszym dłoniom pożądaną miękkość. Najczęściej stosowanym kosmetykiem i dającym najlepsze efekty jest krem do rąk. Wbrew pozorom, wystarczy, że będziemy stosować go regularnie, a osiągniemy widoczne efekty. W drogeriach istnieje mnóstwo tego rodzaju kosmetyków, jednak musimy pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni do wymogów swojej skóry. Jeśli nasze dłonie są suche i szorstkie, oznacza to, iż musimy zapewnić im głęboko nawilżającą kurację. Mamy do wyboru kremy z gliceryną, z miodem, mlekiem czy nawet z morskimi minerałami. Najlepszym sposobem na dobór kremu jest wypróbowanie kilku jego rodzajów i wybranie tego, który był dla naszych dłoni najbardziej odpowiedni. Na rynku istnieją również kremy z peelingami, który delikatnie złuszcza martwy naskórek i dzięki temu nasze dłonie stają się jedwabiście gładkie. Powinniśmy kremować dłonie kilka razy dziennie, a najlepsze efekty uzyskamy robiąc to po każdym myciu i zamoczeniu rąk, ponieważ woda bardzo wysusza naszą skórę. Coraz częściej widzi się, że paznokcie malują nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Każdemu wydaje się, że wystarczy kupić lakier w pierwszym lepszym sklepie i po prostu pomalować paznokcie. Niestety zanim tak postąpimy to poważnie się zastanówmy. Zwykłe tanie lakiery przeważnie niszczą i wysuszają paznokcie a do tego ich konsystencja utrudnia pomalowanie paznokci co sprawia, że musimy częściej używać zmywacza do paznokci, aby poprawić błędny malunek paznokcia. Wiadome jest, że zmywacz jest szkodliwy dla budowy paznokcia, gdyż jego skład osłabia jego strukturę. Paznokieć staje się słaby i łamliwy.
Jak widać nie możemy kupować lakierów tanich i nietrwałych. Lepiej zainwestować w droższy lakier, który nie tylko tak samo jak tańszy ma taką samą pojemność, ale przede wszystkim malując nim paznokcie możemy liczyć na to, że specjalny pędzelek ułatwi nam zadanie malowania, a lakier nie uszkodzi aż tak bardzo struktury paznokcia. Droższe lakiery nie ścierają się tak szybko i można cieszyć się ich wyglądem przez dłuższy czas.
Kolor lakieru wybieramy oczywiście według własnego stylu i potrzeb. Barw jest tyle, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Można również pomalować paznokcie dwoma kolorami. Jest to oryginalne i pomysłowe, a poza tym mamy możliwość sami zaprojektować wzorek, w który chcielibyśmy mieć pomalowane paznokcie. Nie każdej kobiecie jest się w stanie przetłumaczyć, że jej paznokcie są naprawdę ważnym elementem jej urody.