2Młodość sama w sobie jest piękna, lecz nastolatki powinny już w tak młodym wieku wiedzieć, że o skórę trzeba dbać. Jeżeli pojawiają się pierwsze krostki, czyli oznaki trądziku podsuń swojej córce odpowiednie kosmetyki zwalczające takie objawy, z pewnością będzie ci ona wdzięczna za pomoc. Pamiętaj jednak by kosmetyki dla nastolatki wybierać w jej towarzystwie, dzięki temu młoda kobieta naucz się jak wybierać kosmetyki dla siebie. nastolatki także powinny pamiętać o stosowaniu kosmetyków ochronnych do opalania oraz zwyczajnych nawilżających balsamów do ciała. Jeżeli twoja córka chce zacząć się malował pomóż wybrać dla niej odpowiednie kosmetyki. Są przecież serie kosmetyków przeznaczone dla nastolatek. Kosmetyki te są znacznie delikatniejsze, dzięki czemu idealnie nadają się do młodej delikatnej cery. Kosmetyki na trądzik jednak nie zawsze sobie z nim radzą, dlatego czasami warto jest aby nastolatka wybrała się z problemem trądziku do dermatologa. Często lekarz może przepisać maść która zadziała na twarz młodej kobiety jak dotknięcie magiczną różdżką. Kosmetyki do pielęgnacji młodej cery warto by były z jednej serii, dzięki temu będą w pełnym tego słowa znaczeniu odżywiały i pielęgnowały młodą i delikatną cerę. Pierwszy makijaż warto aby był wykonany w asyście mamy, która przecież potrafi to robić i może nauczyć tej sztuki swoją córkę. Taka wiedza powinna być przekazywana z p[okolenia na pokolenie. Nie tylko nastolatki używają błyszczyków. Czasami role się zamieniają i to właśnie osoby starsze sięgają po błyszczyk, bo jest on wygodniejszy. Aby jednak cieszyć się nim i jego blaskiem trzeba wiedzieć jak go dobrać. W sklepie mamy taki wybór, że nie łatwo jest zdecydować się na ten jeden. Zawsze jest ryzyko, że może on nie spełnić naszych oczekiwań.
Wszystko zależy od koloru naszej skóry oraz cery. Do ciemnej lub opalonej karnacji pasują ciemne kolory błyszczyków, natomiast do jasnej lub bladej karnacji pasują błyszczyki jasne. Jednak nie jest to sztywna reguła, ponieważ to jaki kolor i odcień błyszczyka wybierzemy zależy od naszego stylu oraz poglądów.
Najczęściej w sklepach możemy wypróbować błyszczyk, który nam się podoba, ale należy uważać, aby nie próbować wszystkich po kolei, ponieważ w ten sposób nie dojdziemy do decyzji. Wybierzmy z półki trzy interesujące nas błyszczyki i posmarujmy nimi usta, ale nie całe, lecz mniejszą powierzchnię tak, abyśmy miały wzgląd na każdy kolor. Łatwiej jest dzięki temu wybrać.
Przeczytajmy koniecznie etykietę, być może są tam napisane minusy kosmetyku, który może wywołać opryszczkę czy inne krostki. Jeśli okaże się, że kosmetyk powoduje u nas reakcje alergiczną np. plamki lub krosty to znaczy, że musimy unikać tego kosmetyku, a także składu, z którego jest zrobiony. Błyszczyk jest świetnym dodatkiem do twojego letniego makijażu lecz także zimą może dodać ci niepowtarzalnego uroku, dlatego nigdy nie zapominaj o tym, że warto jest mieć błyszczyk w swoje kosmetyczce.