11Każda kobieta czy to w starszym wieku czy to nastolatka lubi od czasu do czasu zrobić coś więcej dla siebie i postanawia się pomalować. Jednak nie jest to takie proste jak się może wydawać. Aby uniknąć niepotrzebnych reakcji alergicznych bądź różnych nieprzyjemnych plam na ciele należy zadbać o to, aby odpowiednio dobrać kosmetyki, których będziemy używać na co dzień.
Nie jest ważne czy kosmetyk rozsmarowuje się po całym ciele czy tylko muśniemy nim pod okiem lub na ustach. Przykładowym kosmetykiem, który jest używany na co dzień przez większość kobiet jest tusz do rzęs. Choć może nie jest on przeznaczony do całego ciała, ale tylko do rzęs to musimy uważać przy zakupie tego kosmetyku, ponieważ może on zawierać składnik, na który możemy być uczuleni. Należy uważnie przeczytać co jest napisane na etykietce. Jeśli nie wiemy czy jesteśmy uczuleni akurat na te składniki to możemy poprosić w sklepie o próbkę kosmetyku jeśli jest taka możliwość lub udać się do odpowiedniego lekarza, który pomoże nam wybrać kosmetyk.
Kiedy już zakupimy kosmetyk nie przesadźmy z nakładaniem go na rzęsy, gdyż należy najpierw sprawdzić czy jest on dla nas bezpieczny. Nie musimy kupować od razu drogiego tuszu, który wyprodukowała zapewne znana firma lecz możemy poszukać tańszego odpowiednika o takim samym składzie, aby wypróbować go przez tydzień, a potem jeśli nie zajdą żadne niepokojące oznaki możemy kupić tusz, który mamy na oku.
Każdy kosmetyk, który zostaje wypuszczony na rynek jest testowany, ale kupując go musimy uważać, aby nie powodował on u nas reakcji alergicznej. Cienie do powiek są szczególnym kosmetykiem, na który warto uważać, ponieważ zawiera bardzo dużo barwników i szkodliwych substancji dla skóry.
Wybierając się na zakup tego kosmetyku dobrze jest mieć świadomość na jakie składniki możemy być uczuleni. Możemy spytać się sprzedawcy o dane produkty, ich opis, minusy i plusy. Dzięki temu zdobędziemy dodatkową wiedzę, która być może przyda się nam bądź naszym znajomych, którym będziemy mogli doradzić.
Pamiętajmy, że lepiej kupować kosmetyki z tej samej firmy, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Zawsze jest to pewny i wypróbowany już przez nas produkt, którego możemy być pewni.
Kolor cieni wybieramy sami. Zależy od naszego stylu i potrzeb. Możemy kierować się modą bądź własnymi upodobaniami. My decydujemy, ale możemy poprosić o radę sprzedawcę, który doradzi jakie kolory bardziej pasują do naszej cery, budowy twarzy, oczu itp. Warto zawsze posłuchać rady i wtedy zdecydować o kupnie danego produktu i koloru.
Cień do powiek to ważny element makijażu dlatego dobrze wybierzmy, aby mieć satysfakcje z wyglądu oraz dobrego wyboru. Nawet od jednego elementu zależy cala kompozycja, więc musimy się postarać, aby kosmetyk posłużył nam na dłużej i abyśmy były z niego zadowolone. Cienie do powiek nie są bardzo koniecznym elementem codziennego makijażu lecz przydają się dlatego warto jest mieć je w swojej kosmetyczce.